Podróżowanie busem - maksymalna ilość pasażerów

Jeśli szykujesz się na długą wycieczkę z rodziną lub organizujesz wyjazd integracyjny dla dużej ilości pracowników, doskonałym pomysłem będzie wypożyczenie busa z kierowcą. To właśnie tym zajmuje się nasza firma przewozowa — udostępniamy pojazdy, które umożliwiają transport od ośmiu do dwudziestu trzech pasażerów. Dzięki temu wśród naszej oferty wybierzesz dokładnie taki samochód, jaki Ci odpowiada. Od czego zależy to, ile osób może przewieźć kierowca

 

Dopuszczalne obciążenie maksymalne

To podstawowa wielkość, która określa, ile osób może uczestniczyć w podróży, również zorganizowanej przez firmę przewozową. Oblicza się ją, odejmując masę własną pojazdu oraz jego dopuszczalnej masy całkowitej (DMC). Masa własna jest bardzo bliska rzeczywistej wadze auta, uwzględniająca pełny bak oraz standardowe wyposażenie. Z kolei DMC to masa pojazdu razem z jego możliwym obciążeniem. Co ważne, informacja o tym, ile ludzi może odbyć transport busem, znajduje się w jego dowodzie rejestracyjnym. Warto się z nią zapoznać przed wypożyczeniem!


Układ wnętrza samochodu

 Firmy przewozowe przeważnie prowadzą wynajem aut, w których znajdują się tylko i wyłącznie miejsca siedzące. W takiej sytuacji ilość transportowanych osób (bez kierowcy) zależy o tego, ile siedzisk znajduje się w kabinie – ma to miejsce wtedy, gdy mamy do czynienia z transportem międzynarodowym. W ten sposób każdemu pasażerowi będzie wygodnie przez całą podróż.

 Jeśli firma organizuje przewóz w obrębie miasta lub między sąsiadującymi miejscowościami, proponuje wynajem samochodów, w których mogą w nich być również miejsca stojące. W ten sposób we wnętrzu pojazdu zmieści się więcej osób niż siedzeń. Warto zaznaczyć, że liczba ludzi, którzy mogą stać na czas transportu, również jest ściśle określona — według polskiego prawa nie może być na tyle duża, by przekroczyć dopuszczalną masę całkowitą busa.

 

Skorzystaj z naszej oferty!

 Proponujemy wysokiej jakości usługi przewozowe – dla Ciebie zawieziemy bliskich, gości, uczniów lub współpracowników busem, za którego sterem zasiądzie doświadczony kierowca.